«Лесь і Партнери»

Частиною 1 статті ст. 121 КК України передбачено, що умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження це небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, – караєтьсяпозбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Частиною 2 ст. 121 КК України закріплено, що умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого, – карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Першочергові дії при вчиненні тяжких тілесних ушкоджень

У разі, якщо особа стала потерпілою чи потенційно підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 121 КК України їй обов’язково необхідно мати досвідченого у таких справах адвоката.

Ця категорія справ має багато тонкощів та особливостей.

Хоча санкція статті не передбачає покарання не пов’язане з реальним позбавленням волі, адвокати Адвокатського бюро «Лесь і Партнери» мають прекрасну практику виведення особи на покарання не пов’язане з реальним позбавленням волі.

Ми неодноразово у своїх попередніх статтях пояснювали важливість участі адвоката на перших стадіях процесу.

Правова кваліфікація тяжкого тілесного ушкодження

Статтею 121 Кримінального кодексу України тяжкі тілесні ушкодження визначені як діяння, що призвели до порушення цілісності тіла чи здоров’я потерпілого. Основною ознакою цього злочину є навмисність, тобто вчинення злочину свідомо та умисно. Медичний огляд може виявити серйозні тілесні ушкодження, визначити тяжкість і наслідки ушкоджень.

Яким чином визначається тяжкість завданих тілесних ушкоджень?

Ступінь тяжкості тілесних ушкоджень у рамках кримінального провадження визначається шляхом проведення судово-медичної експертизи.

Доказова база справ про тяжкі тілесні ушкодження

Ефективний адвокат у справі про тяжкі тілесні ушкодження детально та ретельно збирає та досліджує докази для виправдання або максимального пом’якшення покарання свого клієнта. Це включає свідчення, висновки експертів, фотографії та відеоматеріали, які можуть вплинути на результат справи.

Адвокат для потерпілого по ст. 121 КК України

Під час вчинення тяжких тілесних провідне місце має питання захисту прав потерпілого. Адвокат представляючи інтереси потерпілого, забезпечує захист його порушених прав у суді супроводжує матеріал на стадії досудового розслідування, приймаючи активну участь у зборі та аналізі доказів.  Адвокат, перш за все, має забезпечити дієві механізми відшкодування збитків потерпілому, включаючи рахунки за лікування, втрачений дохід та емоційні страждання (моральна шкода).

Чим допоможе адвокат по ст. 121 КК України?

Практика показала, що адвокат у межах кримінального провадження, передбаченого ст. 121 КК України відіграє ключову роль у судовому процесі. Він аналізує всі аспекти справи, розробляє стратегію захисту та готує необхідні юридичні документи. При цьому адвокат не тільки виступає в суді, а й веде переговори з прокурорами, потерпілими, іншими сторонами для досягнення мирного рішення, якщо це буде вигідно клієнту.

Варіанти захисту та рішення у суді по ст. 121 КК України

Кваліфіковані адвокати мають широкі можливості для захисту своїх клієнтів. Це може включати доведення відсутності наміру, сумнів у доказах або звернення до пом’якшуючих обставин. Важливо також враховувати, що в деяких випадках можливо досягти мирової угоди, яка задовольнить обидві сторони та дозволить уникнути тривалих судових розглядів.

Адвокатське бюро «Лесь і Партнери» – ваш захисник у справах щодо тяжких тілесних ушкоджень.

Наше юридичне бюро має багаторічний досвід у захисті клієнтів у справах щодо тяжких тілесних ушкоджень. Наші адвокати мають високий рівень практичних знань у кримінальному праві та готові надати професійну правову допомогу на кожному етапі справи.

Автор: Ірина Лесь

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *