Ніхто не застрахований від несприятливих ситуацій, які спричиняють матеріальні збитки.
Втрата будь-яких благ з вини сторонньої особи внаслідок скоєного правопорушення є досить поширеним явищем, з яким слід боротися і домагатися від винуватця відшкодування реальної шкоди потерпілому.
Відшкодування збитків грошима передбачає компенсаційні виплати, розмір яких можна порівняти зі збитками потерпілого від неправомірних діянь винуватця.
Але оскільки мало хто захоче розлучатися з грошима, навіть якщо він винен, для стягнення збитків та відновлення своїх прав довірити цю процедуру слід фахівцям.
Коли в житті людини виникає ситуація з серйозним порушенням її прав та втратою будь-яких благ з вини третьої особи, постраждалий починає замислюватися про те, як відшкодувати збитки, які завдав йому винуватець. І тут без кваліфікованої юридичної допомоги обійтися навряд чи вдасться.
У яких випадках юрист зможе допомогти відшкодувати збитки, завдані потерпілому? До таких несприятливих ситуацій відносять:
Терміни відшкодування збитків становлять три роки з моменту настання ситуації, яка спричинила нанесення шкоди потерпілому.
Звернувшись за допомогою до юриста, потерпілий зможе не лише оформити відшкодування збитків згідно із законодавством, а й довірити ведення справи фахівцю, який доведе його до кінця.
Після вторгнення РФ на територію незалежної України велика кількість наших співвітчизників була вимушена стати на захист країни. Значна кількість чоловіків та жінок стали до лав Збройних Сил України. Наразі війна не закінчилася, ніхто не може точно сказати скільки часу вона займе і разом з тим скільки ще людських жертв вона принесе.
За фрагментарними та неповними даними ООН, від початку повномасштабної війни РФ проти України загинули 10 233 цивільних, ще 19 289 отримали поранення. Понад 100 мирних українців загинули в російському полоні, з низ одна дитина. Кількість біженців з України сягає 6,3 млн в усьому світі, 80% із них хочуть повернутися до України.
У серпні 2023 року New York Times повідомила, що кількість загиблих військовослужбовців за деякими даними може сягати 70 тис. загиблими і 100-120 тис. пораненими.
Неймовірна кількість сімей українських громадян втратила рідних людей у несправедливій війні за незалежність.
У зв’язку з цим перед державою постало питання здійснення допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців.
Держава надає допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців:
Щомісячне грошове забезпечення отримують також сім’ї тих військових, які потрапили в полон або пропали безвісти. Закон не поширюється на сім’ї тих, хто здався у полон добровільно.
Одноразова грошова допомога (ОГД) виплачується, якщо військовий загинув під час дії воєнного стану або внаслідок поранення/контузії/травми/каліцтва, що сталося в період дії воєнного стану – під час захисту Батьківщини, участі в бойових діях чи інших заходах, зокрема, як уточнено наказами, на тимчасово окупованій росією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора в період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення/травми чи іншого ушкодження.
Виплата одноразової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців передбачена ст. 16 закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей».
Виплата допомоги здійснюється членам сімей, батькам та утриманцям загиблого військовослужбовця в рівних частках кожному. Якщо хто-небудь із них відмовиться отримувати свою частку, її буде розподілено між іншими членами сім’ї.
Одноразова допомога розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Строк звернення з дати смерті військовослужбовця до трьох років.
Заява на отримання одноразової грошової допомоги 15 000 000 грн. подається до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або уповноваженого підрозділу іншого силового відомства (Нацгвардії, ДПСУ) незалежно від місця реєстрації заявника.
Заява подається особисто або через законного представника чи адвоката.
Оформлення документів для виплати одноразової грошової допомоги 15 000 000 грн. здійснюють обласні військові комісаріати за місцем проживання одержувачів допомоги.
Після отримання військкоматом усіх необхідних документів їх подають до Департаменту фінансів, після чого виносять на розгляд комісії з розгляду питань, пов’язаних із призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби.
Рішення про призначення та виплату допомоги приймає головний розпорядник коштів, тобто Міністр оборони України, який затверджує протокол засідання згаданої комісії. Після чого Департамент фінансів Міноборони перераховує кошти в обласні військові комісаріати для виплати заявникам.
Усі копії засвідчуються у військовому комісаріаті (військова частина), який приймає документи для виплати одноразової допомоги.
Повний список визначено п. 10 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 25 грудня 2013 р. № 975.
Пакет документів потрібно подати до районного військкомату (для загиблих ЗСУ), до регіональних організацій Нацполіції або до відповідальних відомств, у яких служили загиблі.
Процес отримання одноразової грошової допомоги у сумі 15 000 000 грн. рідним загиблого військовослужбовця під час дії воєнного стану є досить складним та довгим, і нажаль, працівники ТЦК не завжди допомагають в зборі необхідних документів. До нас звертаються клієнти які по півроку, а то й більше не можуть отримати грошову компенсацію. Також багато питань виникає з визначенням конкретних членів сім’ї загиблого військовослужбовця, наприклад: повнолітні діти, цівільна дружина, діти що були народженні не в шлюбі, тощо.
Для найшвидшого та найефективнішого отримання одноразової грошової допомоги 15 000 000 грн. Вам необхідно звернутися до Адвокатського бюро «Лесь і Партнери».