«Лесь і Партнери»

Умисне вбивство

Відповідно до ч. 1 ст. 115 КК України умисне вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Частиною другою ст. 115 КК України передбачені кваліфікуючі ознаки умисного вбивства:

 •  двох або більше осіб;
 • малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності;
 • заручника або викраденої людини;
 • вчинене з особливою жорстокістю;
 • вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб;
 • з корисливих мотивів;
 • з хуліганських мотивів;
 • особи чи її близького родича у зв’язку з виконанням цією особою службового або громадського обов’язку;
 • з метою приховати інше кримінальне правопорушення або полегшити його вчинення;
 • поєднане із зґвалтуванням або сексуальним насильством;
 • вчинене на замовлення;
 • вчинене за попередньою змовою групою осіб;
 • вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство, за винятком вбивства, передбаченого статтями 116-118 цього Кодексу;
 • з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 6 частини другої цієї статті.

Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання (ст. 116 КК України)

Відповідно до ст. 116 КК України умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, зумовленому жорстоким поводженням, або таким, що принижує честь і гідність особи, а також за наявності системного характеру такого поводження з боку потерпілого, –карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини

Відповідно до ст. 117 КК України умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення

Відповідно до ст. 118 КК України умисне вбивство, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони, а також у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, – карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Убивство через необережніть (ст. 119 КК України)

Вбивство, вчинене через необережність, – карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Вбивство двох або більше осіб, вчинене через необережність, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Доведення до самогубства

Відповідно до ст. 120 КК України доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Те саме діяння, вчинене щодо особи, яка перебувала в матеріальній або іншій залежності від винуватого, або щодо двох або більше осіб, – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Діяння, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо воно було вчинене щодо неповнолітнього, – карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Замах на вбивство

Замахом на вбивство є ситуація за якої особа виконала усі необхідні дії для позбавлення життя іншої особи, однак смерть потерпілого не наступила. Більш детально про спричинення тяжких тілесних ушкоджнень ми розповідали у нашому попередньому матеріалі.

Адвокат по убивствам

Вашим захисником під час кримінального провадження особливо тяжкого злочину убивства обов’язково має бути адвокат, який у минулому був слідчим або прокурором!

Тому що тільки та особа, яка займалася доведенням вини особи під час вчиненого вбивства – досконало володіє технікою механізму доведення невинуватості такої особи.

Допомога адвоката у кримінальному провадженні, що стосується вбивства

Досвідчений адвокат віднайде докази Вашої невинуватості, або виведе свого підзахисного на максимально м’які для нього наслідки, не пов’язані з реальним позбавленням волі. 

Ми радимо не жартувати з долею та обов’язково звернутися за якісною правовою допомогою до адвокатів з кримінального права Адвокатського бюро «Лесь і Партнери», які забезпечать Вам найвигідніший із можливих сценаріїв розвитку подій.

 Автор: Ірина Лесь

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *