«Лесь і Партнери»

Кримінальним кодексом України передбачений злочин – Самовільне залишення військової частини або місця служби (ст. 407 КК України).

Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю понад три доби, але не більше місяця.

Відповідальність за СЗЧ

Самовільне залишення військової частини або місця служби карається в залежності від кваліфікуючих ознак від триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років до позбавлення волі на строк до десяти років.

Самовільне залишення військовослужбовцем місця служби або військової частини, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу є правопорушенням.

ВАЖЛИВО! В залежності від конкретних обставин, таке діяння може бути кваліфіковане як адміністративне чи кримінальне правопорушення.

В незалежності від того, як буде кваліфікований вчинок, спільним як для адміністративного так і для кримінального правопорушення є:

суб’єкт – військовослужбовець;

суб’єктивна сторона – прямий умисел з метою тимчасового ухилення від служби;

об’єкт – порядок проходження військової служби.

СЗЧ як адміністративне правопорушення

Самовільне залишення військової частини або місця служби кваліфікуються за статтею 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо воно вчиняється:

  1. військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістюдо трьох діб;
  2. військовослужбовцем (крім строкової служби), а також військовозобов’язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез’явлення їх вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістюдо десяти діб.

Чим може допомогти адвокат при СЗЧ:

  • Адвокат може довести відсутність у діях військовослужбовця ознак складу порушення;
  • Адвокат може перекваліфікувати подію, схожу на кримінальну, у адміністративне правопорушення;
  • Адвокат забезпечить дотримання прав та свобод військовослужбовця;
  • Адвокат збере необхідні позитивні характеризуючі матеріали та доведе наявність пом’якшуючі обставин, що прямо впливає на міру покарання;
  • Адвокат допоможе повернутися на службу без негативних наслідків для військовослужбовця.

Крім того, з огляду на те, що розслідуванням справ щодо військовослужбовців займається ДБР, участь адвоката у справі є необхідною та вкрай доцільною.

Якщо Вам потрібний якісних захист Ваших прав та гідний результат, зверніться до досвідчених адвокатів з багаторічним досвідом Адвокатського бюро «Лесь і Партнери».